Ogrzewanie podłogowe frezowane Kraków

Wykonujemy frezowanie pod ogrzewanie podłogowe w mieście Kraków w okolicach oraz na terenie całej polski!

Co to jest frezowanie pod ogrzewanie podłogowe?

Ogrzewanie podłogowe frezowane to alternatywny system ogrzewania pomieszczeń. Polecany jest przede wszystkim dla osób, które poszukują najwygodniejszego sposobu ocieplenia swojego mieszkania. Frezowanie pod ogrzewanie podłogowe pozwala na skuteczne rozprowadzenie systemu rurek grzewczych, umiejscawianych w specjalnie wydrążonych tunelikach. Dzięki optymalnemu rozkładowi temperatury na całej powierzchni pomieszczenia dochodzi do optymalizacji zużycia energii. Sprawdź, czym się charakteryzują nasze usługi frezowania pod ogrzewanie podłogowe, które realizujemy w miejscowości Kraków i także na terenie całej polski.

Jesteś zainteresowany ogrzewaniem podłogowym?

Zajmujemy się instalacją ogrzewania podłogowego frezowanego w całej polsce!
zapraszamy do kontaktu drogą mailową bądź telefoniczną

Ogrzewanie podłogowe frezowane Kraków – kiedy warto zastosować?

Tradycyjne grzejniki ścienne, montowane w różnych miejscach mieszkania, stanowią sporą komplikację podczas wykonywania remontów i zmian aranżacji wystroju. Grzejniki żeliwne lub aluminiowe zajmują dużo miejsca, odstając przynajmniej kilka centymetrów od ściany. To zaś sprawia, że zaaranżowanie przestrzeni staje się trudne, jeśli celujemy w nowoczesny wystrój naszego pomieszczenia. Zwykły sposób ogrzewania jest mniej efektywny termicznie, ponieważ dochodzi do większej ilości utraty ciepła. W szczególności, gdy urządzenia grzewcze zostały zainstalowane w pobliżu okien i drzwi balkonowych.
Problem jest nasilony w blokach z wielkiej płyty, gdzie część grzejników została umieszczona na sporej wysokości, radykalnie zmniejszając skuteczność podnoszenia temperatury w pomieszczeniu. Frezowanie pod ogrzewanie podłogowe stanowi zatem sposób na większą efektywność energetyczną mieszkania, co przekłada się na pełniejsze uzyskiwanie ciepłoty w pomieszczeniu. Ogrzewanie podłogowe frezowane może być bez problemu instalowane w każdym rodzaju mieszkań: zarówno w nowych apartamentach, jak i w starym budownictwie.

Kraków frezowanie pod ogrzewanie podłogowe. Jak wygląda ten proces?

Frezowanie to technika związana z ingerencją w strukturę wylewki podłogowej. Celem frezowania pod ogrzewanie w podłodze jest przygotowania podłoża pod instalację systemu rurek grzewczych. W efekcie prac powierzchnia zostaje wygładzona i oczyszczona. W jej strukturze zauważalne są wyraźne tunele, stanowiące system korytarzy dla rur. Nowoczesne ogrzewanie podłogowe frezowane nie musi znajdować się głęboko pod podłogą. System instaluje się na głębokości ok. 2 centymetrów, wobec czego nie dochodzi do dużej ingerencji w strukturę budynku.
Podpowierzchniowy montaż instalacji nie wymaga intensywnego procesu skuwania podłóg – instalacji dokonuje się w zastygniętej wylewce, dokonując w niej całościowego frezowania pod ogrzewanie podłogowe. Dzięki specjalnym metodom czyszczenia, proces tworzenia rowków jest stosunkowo czystą techniką dokonywania wycięć w betonie. Frezarki posiadają komplementarny odkurzacz, który efektywnie zbiera zanieczyszczenia w czasie pracy sprzętu. Proces frezowania i montowania instalacji w standardowym mieszkaniu o powierzchni ok. 65 m² zajmuje nie więcej, niż 2 dni robocze.

Wykonane już frezowanie pod ogrzewanie podłogowe

Frezowanie pod ogrzewanie podłogowe Kraków – cena. Jak wygląda i ile kosztuje?

Stosunkowo płytki sposób frezowania, ingerujący zaledwie dwa centymetry w głąb wylewki, wpływa pozytywnie na szybkość rozprowadzania ciepła w mieszkaniu. Ze względu na lokalizację rur grzewczych tuż pod podłogą, czas potrzebny na nagrzanie pomieszczenia ulega zdecydowanej redukcji. Ogrzewanie podłogowe frezowane nie wymaga podnoszenia poziomu podłogi – prace dokonywane są w wylewce betonowej bez konieczności nadlewania dodatkowych jej warstw. Aspekt głębokiej ingerencji w strukturę budynku jest znaczą przeszkodą, przez którą wiele osób rezygnuje z kosztownego zakładania standardowej instalacji grzewczej. Frezowanie pod ogrzewanie podłogowe niweluje ten problem, znacząco ograniczając koszty montażu i eksploatacji systemu.
Cena ogrzewania podłogowego frezowanego w mieście Kraków jest ok. 1/3 niższa, niż w przypadku montażu tradycyjnego systemu ogrzewania w podłodze. Następuje znaczna redukcja kosztów w zakresie prac remontowych, związanych z przygotowaniem wylewki. Tego typu prace wymagają większej liczby roboczogodzin, co zaś przekłada się na dodatkowe koszty instalacyjne. Największy wpływ na cenę frezowania pod ogrzewanie podłogowe ma metraż pomieszczenia i rodzaj budynku.